Podstatnou součástí skutečného vysokoškolského života není jen navštěvování mnohých zajímavých a přínosných akademických akcí a přednášek. Základem prožívání studentských let je samozřejmě také pořádná sociální interakce mimo prostory fakulty a knihoven! Proto i my několikrát do roka přispíváme do společenských kalendářů studentů řadou akcí, které považujeme za nedílnou součást našich aktivit.

Parties

Erasmus Boat Party

Ve spojení s Buddy programem, prostřednictvím něhož se Common Law Society každoročně snaží o vytvoření příjemného a přátelského studijního prostředí pro všechny studenty programu Erasmus studující na PF UK, pořádáme již několik let oblíbenou Boat Party, tedy party na parníku plujícím večerem po Vltavě. Na lodi je pochopitelně vždy připraven DJ, který celou plavbu provází oblíbenými tanečními songy, a zajištěna možnost posilnit se výbornými drinky. Party je sice pořádaná primárně jako zábavný bod programu pro zahraniční studenty, to ale není na překážku komukoli jinému, kdo by měl chuť seznámit se se zahraničními studenty a prožít nezapomenutelnou noc na vlnách Vltavy.

Halloween Party

CLS pořádá každoročně v prostorách oblíbených větších i menších pražských klubů Halloweenskou Party. Akce se koná „překvapivě“ vždy na přelomu října a listopadu a podle americké tradice je očekávána účast v maskách nejrůznějšího druhu. Kostým samozřejmě není podmínkou vstupu, ale přesto se snažíme pro udržení tradice motivovat všechny příchozí, aby podpořili duch Halloweenu, a přeci jen se na jeden večer v roce převlékli do nejlepšího kostýmu na party! Nejkreativnější a nejlépe ztvárněná maska je odměněna věcnou cenou. Vedle ztrácení vlastní identity pod barevnými kostýmy vás ovšem čeká i spousta tance, zábavy, soutěží a dobrého pití.

Lámavice

Lámavice je největší, nejtradičnější a nejoblíbenější party Common Law Society, jejíž hlavní účel je skryt v jejím zvláštním názvu. Ve chvíli, kdy skončí zimní zkouškové, a tím je oficiálně zahájen následující letní semestr, se všem studentům aktuálního 3. ročníku PF UK LÁME jejich studium na fakultě do druhé poloviny. A to je rozhodně důvod k oslavě! A proto stejně tak, jako se každoročně přelomí studijní povinnosti třeťáků směrem ke zdárnému absolvování studia, lámeme my na jejich počest rekordy v návštěvnosti této party, v počtu vypitých drinků, uspořádaných soutěží, roztrhaných ÚZ zákonů, rozdaných cen a protančených bot za jednu dlouhou noc skrytou pod názvem Lámavice. Zváni jsou samozřejmě všichni, nejen současní třeťáci, protože důvod slavit může mít každý. Pro ostatní je Lámavice zpravidla příležitostí oslav nového začátku po skončení zimní bitvy zvané ‚zkouškové‘.

All in Party

Jak lépe zakončit letní zkouškové, provázené nikdy nekončícím stresem a plné probdělých nocí s již pátým hrnkem vaší oblíbené kávy, než pořádnou party? Na organizaci All in Party se podílí, jak je již z názvu jistě patrno, všechny právnické studentské spolky a můžete si být více než jistí, že právě proto stojí za to, abyste ji navštívili a na baru to se svými dvouměsíčními úsporami pořádně roztočili!

Trojspolková uvítací party

Ve spolupráci s právnickými studentskými spolky Juristi a Kappa Omega pořádáme v prvním týdnu v říjnu uvítací party pro nové prváky, abychom s nimi řádně oslavili začátek nádherných pěti let, které je čekají. Vítaní jsou samozřejmě všichni studenti PF UK, abychom vytvořili co nejlepší atmosféru a začali semestr tak, jak se patří.
Retroaktivita
Letní semestr je neuvěřitelně krátký. Proto ještě před začátkem úmorného letního zkouškového pořádáme party s právnickým názvem Retroaktivita, kdy se vracíme až do padesátých let a celou noc se postupně dostáváme až do klasik prvního desetiletí 20. století. Celým večerem nás provází spolkový Dj Duško the God, který vždy připraví speciální set těch nejlepších songů, u kterých nevydržíte stát s drinkem mimo parket.

Společenské akce

Publication Party

Jak již název napovídá, jedná se o akci oslavující publikaci, a to konkrétně publikaci odborného právního magazínu Common Law Review, vydávaného spolkem Common Law Society již po několik let. Vydání každého nového čísla magazínu je třeba náležitě oslavit se všemi, kdo se na jeho tvorbě podíleli, ale také s ostatními členy spolku. U příležitosti každé publikace se proto koná formální večírek, na němž je představeno, pokřtěno a oslaveno nové číslo CLR.

Výroční večírky CLS

I Common Law Society může mít narozeniny a my jsme se rozhodli slavit je ve velkém stylu. Významná jubilea našeho spolku proto zpravidla provází speciální „oranžové a kladívkové“ společenské akce v duchu spolkového loga, a to od parties až po slavnostní galavečery v Carolinu.
Společenské akce v rámci programu CLS Alumni
V roce 2015 se zrodil program CLS Alumni, jehož hlavním smyslem je udržovat kontakt mezi bývalými a aktuálními členy spolku, současnými studenty PF UK a jejími absolventy a pedagogy. V rámci tohoto programu se konají také společenské akce a večírky pro všechny Alumni a aktivní členy spolku, zpravidla ve spojení s některou významnou akademickou akcí spolku.

CLS Days

Abychom kromě pražských přednáškových síní, kulturních prostor, restaurací, vináren a klubů prožili nezapomenutelné okamžiky, pořádáme několik akcí, které vám dokáží zpestřit nejeden večer. Jednou z nich je např. Právnický pubquiz, na který stačí sehnat partu přátel a můžete vyrazit bojovat o lahev sektu a rundu panáků. Pro členy dále pořádáme akce jako paintball, bowling, karaoke night, laser game, výlet na vodu a mnoho dalšího.